Site logo
Kapalı
Bugünkü çalışma saatleri: 10:00 - 21:30 Haftalık Çalışma Saatleri
 • Pazartesi

  10:00 - 21:30

 • Salı

  10:00 - 21:30

 • Çarşamba

  10:00 - 21:30

 • Perşembe

  10:00 - 21:30

 • Cuma

  10:00 - 21:30

 • Cumartesi

  10:00 - 21:30

 • Pazar

  10:00 - 21:30

 • 18 Nisan 2024 06:47 yerel saat

İletişim Bilgileri
Mekân Hakkında

Hayatlarının ikinci baharındaki karı koca olan bizler ailemizle birlikte evimizin yarım asırlık mutfak lezzeti ve deneyimlerimizi, Haziran 2007'den bu güne Balgat'da ufak bir dükkânda Ankaralılara sunuyoruz.

İşletmemizin adını titizlikle seçtik. Öz Türkçe bir kelime olan ve misafir ağırlayan anlamına gelen Konakbay; yabancı isimlerin, dünyaca ünlü markaların, fast food kültürünün, alışveriş merkezlerinin ve eve servislerin popüler olduğu günümüzde klasik Türk ailesi tarzı mutfağıyla uluslararası markalarla rekabet ediyor.

1500 yıllık tarihi olan çibörek Orta Asya'dan göç eden atalarımızın en çok sevdiği yemektir. En eski Türk yemeklerinden olan çibörek Kırım Tatarlarının vazgeçilmez lezzetlerindendir ve çok hassas dengelere sahip bir yemektir. İyi bir çibörek yapmak için hamurunun ne çok ince ne de kalın olmaması gerekir. İçini hazırlarken kıyma, soğan, tuz, karabiber ve su dengesine dikkat edilmelidir. Çiböreği kızgın yağa attığınız zaman kıymanın içindeki su buharlaşır ve kıymayı bu buhar pişirir. Siz tavadan alsanız bile kıyma buharla pişmeye devam eder, çiböreğe bütün lezzeti veren de budur. Hamurunda yumurta ve maya olmadığı için yağ hamurun dışında kalır ve düşünülenin aksine diğer kızartmalar gibi ağır olmaz, yağı içine çekmez. Çiböreğe lezzeti veren bu dengeleri kurmak da usta çırak ilişkisiyle nesilden nesile devredilen tecrübeyle olur.

Mantıya gelince... Türk mutfağının en bilinen ve özel yemeklerinden birisi olan mantı, Konakbay'da özel kıyması, unu, tereyağı ve pişirmesiyle tam bir ev işi ve lezzetin doruklarında. Yiyenlere annelerinin ve büyükannelerinin ustalıklarını hatırlatan ve Konakbay'ın müdavimi yapan bir nostalji.

Eskişehirli bir Tatar ailesi olan Çayseverlerin 50 yıldır her pazar tüm aile fertlerini bir araya toplayan çibörek ve mantı şöleni Konakbay'da her gün sizleri bekliyor.

Özel lezzeti ile kısa sürede özel müşterilere sahip olan Konakbay'da özellikle öğlenleri yemek istiyorsanız boş masa bulabilmek ve beklememek için önceden yer ayırtmanızda yarar var.

Her gidişinizde ilk kez beklenen bir misafir gibi karşılanmak ve sıcak bir aile ortamında sohbet edip, bu güzel lezzetleri tatmak istiyorsanız buyurun Konakbay'a.

Reklam
mood_bad
 • Henüz yorum yapılmamış.
 • chat
  Yorum Ekle